Anomalisa (2015)

Anomalisa 2015

OPiS FiLMU – Główny bohater, Michael Stone, to typowy Kaufmanowski neurotyk – mało sympatyczny pan w średnim wieku, wyprawiony do Cincinnati na konferencję marketingową, gdzie czeka go odczyt. Jest autorem książki, która podobno podnosi wydajność pracy o 90%, ale także raczej ponurym mężczyzną, który nie może znieść nawet wiozącego go z lotniska taksówkarza, zachwalającego uroki miasta. Kiedy Stone wkracza w końcu do hotelu, wita go wielki napis „The Fregoli”. Nazwa przybytku jest znacząca: zespół Fregoliego to zaburzenie psychiczne polegające na tym, że cierpiąca na nie osoba wszystkich wokół postrzega jako jedną i tę sama osobę.

Michael początkowo przytłoczony zostaje zestandaryzowaną rzeczywistością wnętrz hotelowych bez osobowości i obcych tam sobie ludzi. Jednak szybko „The Fregoli” zamienia się w mikrokosmos, który wciąga bohatera i nie wypuszcza nawet podczas snu. Tam też poznaje Lisę o obliczu dziwnie odmiennym od pozostałej części ludzkości. Nazywa ją Anomalisą, bo anomalia to coś, co obojga bohaterów bardzo pociąga…

PLOT – Michael Stone, an author of books on the subject of customer service, struggles with his inability to connect to people. One night, while on a routine business trip, he meets a stranger who changes his world view.

GATUNEK -Animowany, Komedia, Dramat

[imdb id=”tt2401878″]
Anomalisa (2015) DVDScr XviD AC3-P2P