Chemia (2015) PLCHEMIA (2015)

GATUNEK – Dramat, Komedia film z lektorem
OPiS FiLMU -Film „Chemia” został luźno oparty na życiu Magdaleny Prokopowicz, założycielki fundacji Rak’n’Roll, która zmarła na nowotwór w wieku 35 lat, po ośmiu latach walki z chorobą. „Chemia” nie jest jednak biografią ani dokładnym odwzorowaniem prawdziwych wydarzeń – jest fabularyzowaną historią miłosną z widmem śmierci w tle. Tę różnicę szczególnie podkreśla reżyser, mąż Magdaleny, który po pokazie na festiwalu filmowym zaznaczył, że podczas pracy nad filmem nie odnosił scenariusza do rzeczywistości,bo kosztowałoby go to zbyt wiele emocji.

Losy bohaterow „Chemii” krzyżują się w dniu, gdy obydwoje rzucają dotychczasowe prace. On jest gniewny, ona szalona i nieokiełznana, ale w ich romans pcha się z butami ten trzeci – rak, na którego choruje Lena, w dodatku nieleczony. Gdy okazuje się, że Lena spodziewa się dziecka, jej życie się przewartościowuje – bohaterka decyduje się utrzymać ciążę i podjąć terapię. Finał tej historii jest znany widzom od początku, nad całą historią wisi więc widmo nieuniknionego, a film śledzi kolejne etapy zbliżania się do końca.

PLOT – Thirty year old Benek experiences a crisis mainly manifested by compulsive suicidal thoughts and dreams about death. Accidentally he meets a beautiful, magnetic and mouthy Lena. He is dazzled from the first moment and his admiration grows when Lena not only understands his suicidal preoccupation but shares a similar one. They embark on a crazy journey during which Benek realizes he is not the only man in Lena’s life – in addition, the girl has cancer, and she is not attempting to treat it. Admiration mixes with fear – finally Benek promises to accompany her to the end…

[imdb id=”tt4088848″]
Chemia (2015) PL DVDRip XviD-RAiN