Nebraska (2013) DVDSCR XviD-WHOCARES

Nebraska_2013OPiS FILMU : „Nebraska” to amerykański film dramatyczny z 2013 roku w reżyserii Alexandra Payne’a. Autorami scenariusza są Alexander Payne, Robert Nelson i Phil Johnston. Produkcja powstała dla wytwórni Paramount Pictures. Budżet wyniósł 13 milionów dolarów, co w Hollywood uchodzi za przedsięwzięcie niemal niezależne. Film jest czarno-biały.

Bohaterem dramatu jest starzejący się alkoholik i ojciec, któremu wydaje się, że wygrał milion dolarów w loterii Publisher’s Clearing House. Rodzina robi wszystko, aby wyperswadować mu pomysł odebrania urojonej nagrody. Aby otrzymać pieniądze, bohater musi udać się z Montany do Nebraski. W drodze towarzyszyć będzie mu syn, z którym wcześniej nie miał wiele wspólnego.

Prace na planie miały ruszyć już w kwietniu 2011 roku, jednak Payne i szefowie studia Paramount nie mogli dojść do porozumienia w kwestii budżetu oraz oprawy wizualnej (Payne nalegał na zdjęcia w czerni i bieli). Studio zgodziło się na wizję reżysera, jednak w zamian Payne musi okroić budżet do 10 milionów dolarów i obsadzić w głównej roli znanego aktora.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Bruce Dern jako Woody Grant, Bob Odenkirk, Will Forte jako David Grant, Stacy Keach, Devin Ratray, Rance Howard, Missy Doty jako Noel, June Squibb jako Kate Grant, Melinda Simonsen – recepcjonistka , Angela McEwan – Peg Nagy, Anthony G. Schmidt.

PLOT: Director Alexander Payne (Sideways, The Descendants) takes the helm for this black and white road trip drama starring Bruce Dern as a tempestuous Missouri father who’s convinced he’s won a million dollar magazine sweepstakes, and Will Forte as the son who grudgingly agrees to drive him to Nebraska to claim his winnings. Bob Odenkirk and Stacy Keach costar.

Tytuł…: Nebraska
Ocena..: IMDB – 8.1/10 (7728), Filmweb – 8.3/10 (190)
Produkcja..: USA
Gatunek..: Dramat, Przygodowy
Czas trwania….: 110 min.
Premiera…: 23.05.2013 – Świat
Reżyseria…: Alexander Payne
Scenariusz..: Bob Nelson, Phil Johnston
Aktorzy…: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb, Bob Odenkirk

Nebraska 2013 DVDSCR XviD-WHOCARES

http://justpaste.it/Nebraska-2013-DVDSCR