Jak to robią single / How to Be Single (2016)JAK TO ROBIĄ SINGLE / HOW TO BE SINGLE (2016) 

GATUNEK – Dramat, Komedia, Romans film z lektorem

OPIS FILMU – Najnowszy film Christiana Dittera, autora „Love, Rosie”, jest jak spotkanie z najlepszymi przyjaciółkami. Będą tańce, alkohol, gadki o życiu, chwile refleksji i dużo śmiechu.

Główną bohaterkę filmu, Alice (wdzięczna Dakota Johnson), poznajemy, kiedy postanawia zrobić sobie przerwę w swoim czteroletnim związku z Joshem. Właśnie do niej dotarło, że jeszcze nigdy nie była sama – prosto spod skrzydeł rodziców trafiła w ramiona poznanego w akademiku chłopaka. Teraz Alice chce się dowiedzieć, czego naprawdę pragnie. Ciekawi ją, jak wygląda życie, gdy nie jest się od nikogo zależnym. Na swoje szczęście poznaje w nowej pracy idealną osobę, która oprowadzi ją po tym nieznanym dotąd świecie.

 Postać granej przez Rebel Wilson koleżanki to prawdziwa aktorska petarda. Genialna Australijka o rozbrajającym vis comica każdą scenę ze swoim udziałem zamienia w skecz, który chciałoby się oglądać po kilka razy z rzędu. Ale nie tylko jej bohaterkę z przyjemnością przyjęłoby się do kręgu swoich najbliższych znajomych. Każda z obecnych w filmie dziewczyn wzbudza dużą sympatię, a do tego prezentuje zupełnie inne podejście do życia i związków. Starsza siostra Alice (Leslie Mann) zmaga się na przykład z instynktem macierzyńskim, a Lucy (Alison Brie), bohaterka osobnego wątku, pisze algorytmy umożliwiające poznanie idealnego mężczyzny. Pytanie o to, która z bohaterek obrała właściwą drogę do osiągnięcia w życiu szczęścia, stanowi sedno komedii Dittera.

PLOT – There’s a right way to be single, a wrong way to be single, and then…there’s Alice. And Robin. Lucy. Meg. Tom. David. New York City is full of lonely hearts seeking the right match, be it a love connection, a hook-up, or something in the middle. And somewhere between the teasing texts and one-night stands, what these unmarrieds all have in common is the need to learn how to be single in a world filled with ever-evolving definitions of love. Sleeping around in the city that never sleeps was never so much fun.

[imdb id=”tt1292566″]