Grease.Live.2016Grease Live (2016)

GATUNEK – Musical

OPIS FILMU –  Widowisko „Grease: Live” imponuje już samą obsadą. W roli głównej, jako Sandy Young, pojawiła się piękna Julianne Hough. Widzowie urodzoną w 1988 roku aktorkę mogą kojarzyć z muzycznych filmów „Footloose” (2011) oraz „Rock of Ages” (2012). Partneruje jej Aaron Tveit, który wcielił się w rolę Danny’ego Zuko.

Jako Frenchy w widowisku pojawiła się kanadyjska wokalistka Carly Rae Jepsen. Warto dodać, że wcześniej wykonawczyni przeboju „Call Me Maybe” miała okazję zagrać w broadwayowskim spektaklu „Rodgers + Hammerstein’s Cinderella”.

Gwiazdorską obsadę, jako wredna Rizzo, uzupełniła Vanessa Hudgens. Aktorka, która od dziesięciu lat stara się odciąć od swojego wizerunku z produkcji „High School Musical”, jak widać ponownie postanowiła wziąć udział w musicalowej produkcji, ale teraz trudno określić jej kreację mianem cukierkowej.

Ponadto w „Grease: Live” wystąpili m.in. Joe Jonas, Carlos PenaVega, Keke Palmer, Kether Donohue oraz David Del Rio.

„Grease: Live” wyreżyserował Thomas Kail. Widowisko było emitowane oczywiście na żywo, prosto ze studia Warner Bros. w Los Angeles, gdzie w dwóch halach oraz na świeżym powietrzu toczyła się akcja.

Widowisko zostało zadedykowane ojcowi Vanessy Hudgens, Gregowi, który zmarł dzień przed premierą „Grease: Live”. Aktorka podkreślała, że występuje, aby uczcić jego pamięć.

Fabuła „Grease” opowiada o Sandy i Dannym, którzy przeżyli wakacyjny romans. Sądzili, że już nigdy się nie zobaczą, ale ku ich zaskoczeniu jesienią spotykają się w tym samym liceum. Jednak wakacje się skończyły, a oni należą do innych światów…

PLOT – After enjoying a summer romance, high school students Danny and Sandy are unexpectedly reunited when she transfers to Rydell High. There Sandy must contend with cynical Rizzo and the Pink Ladies in attempt to win Danny’s heart again.

[imdb id=”tt4366830″]