Aplikacje na smartfony dla rowerzystów. 9 najlepszych aplikacji 1. Endomondo Sports Tracker
2. Strava Cycling
3. Sport Tracker
4. iMapMyRIDE Riding Cycling GPS
5. Move! Bike Computer
6. CycleDroid
7. Bikecomputer
8. Cyctastic GPS
9. Bike Repair HD oraz Bike Doctor

1. Endomondo Sports Tracker

Endomondo jest jedną z najpopularniejszych aplikacji rowerowych – to już cały portal, w którym możesz dodawać znajomych, rywalizować z nimi, poznawać nowe trasy. Wszystkie dane można porównać z poprzednimi wartościami lub pomiarami przyjaciół, co jest bardzo mobilizujące. Po zarejestrowaniu się wszystkie dane są automatycznie przesyłane na www.endomondo.com tworząc dziennik treningowy. Jest to miejsce, gdzie można analizować swoje treningi, a także komentować osiągnięcia innych. Aplikacja zawiera odtwarzacz muzyczny, a także elektronicznego trenera, który instruuje nas i mobilizuje do działania. Program umożliwia podłączenie czujnika tętna (działa z pulsometrami Polar Wearlink+ Bluetooth oraz Zephyr).

2. Strava Cycling

Strava Cycling to druga po Endomondo najpopularniejsza aplikacja dla rowerzystów. Dzięki wykorzystaniu technologii Google Maps zyskujesz dostęp do mapy, gdzie możesz obserwować trasę, którą pokonujesz. Aplikacja zapisuje także:

  • liczbę zarejestrowanych tras,
  • całkowitą sumę pokonanych podjazdów podaną w metrach,
  • całkowitą sumę przebytych kilometrów,
  • całkowity czasu spędzony na rowerze,
  • liczbę osób podążających za nami tą samą trasą rowerową,
  • listę wyzwań, tzw. Join, które trwają lub mają nadejść. Użytkownik sam decyduje, czy ma ochotę wziąć udział w określonym wyzwaniu. Może to być np. pokonanie jak największej liczby kilometrów w miesiącu czy przejechanie 20 godzin w przeciągu tygodnia. Jeśli podejmiesz się wyzwania, na bieżąco będziesz informowany o liczbie dni, jakie pozostały do jego zakończenia. Możesz także śledzić osiągnięcia użytkowników, którzy zdecydowali się na rywalizację z tobą.

3. Sport Tracker

W czasie trwania jazdy możemy w telefonie obserwować nie tylko nasze położenie na mapie. Mamy także możliwość podłączenia do urządzenia opaski pulsometru (kontroluje rytm serca)  Niestety, aplikacja nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

4. iMapMyRIDE Riding Cycling GPS

Aplikacja opiera się na zasadzie tworzenia sieci kontaktów, tras oraz treningów. Na stronie internetowej iMapMyRIDE Riding Cycling GPS, podobnie jak w aplikacji Strava Cycling, znajdziesz dodatkowo przedsięwzięcia i sportowe wyzwania, w których możesz brać udział.

5. Move! Bike Computer

Poza standardowymi danymi jak czasy, dystanse i prędkości, aplikacja notuje także m.in. liczbę wjazdów pod górę, zjazdów w dół, jak i wysokości, na których się znajdujesz.

6. CycleDroid

CycleDroid pozwala na śledzenie ruchu przy użyciu GPS-a. Wyświetla parametry takie jak: prędkość, czas, wysokość wzniesienia, spadki, spalone kalorie i wiele więcej. Aplikacja pozwala także na tworzenie wycieczek i przypisywanie zebranych danych do wybranej wycieczki.

7. Bikecomputer

Bikecomputer, (pokaże ci najlepsze ścieżki rowerowe) podobnie jak inne aplikacje dla rowerzystów, rejestruje i podaje na bieżąco parametry naszej jazdy oraz daje możliwość przejrzenia ich później na komputerze. Bikecomputer pozwala na ściągnięcie map offline, co oznacza, że można ich używać bez potrzeby podłączania się do internetu. Mapy zawierają sporą bazę ścieżek rowerowych, która jest przydatną „ściągą”.

8. Cyctastic GPS

Cyctastic GPS to asystent treningu rowerowego, który dobiera nam odpowiednie trasy, wylicza czasy treningu, spalone kalorie i wiele innych przydatnych informacji. Program posiada nie tylko mapę z trasami rowerowymi, ale również nawigację.

9. Bike Repair HD oraz Bike Doctor

To programy, które pomogą nam w sytuacji, gdy rower zepsuje się na środku drogi. Obie aplikacje posiadają rozbudowane instrukcje naprawy rowerów wraz ze zdjęciami.