Głusza / Do lasu / Into the Forest (2015)

GATUNEK – Dramat, Sci-Fi, PLSUBBED

OPIS – Siostry Nell i Eva mieszkają z ojcem w domu oddalonym od cywilizacji. Nell właśnie przygotowuje się do egzaminów w szkole, a Eva ciężko trenuje przed ważnymi przesłuchaniami tanecznymi. Wieczorem następuje przerwa w dostawie prądu. Początkowo nikt z domowników się tym nie martwi. Jednak po kilku dniach, gdy przestaje działać radio – jedyne źródło informacji – rodzina postanawia wyruszyć do najbliższego miasta, by zasięgnąć informacji o tym, co się dzieje. Miasto okazuje się praktycznie wymarłe, brakuje żywności i paliwa. Nikt nie ma pojęcia, kiedy wróci prąd, ani co spowodowało awarię.

Główne bohaterki to nastoletnie siostry, które przenoszą się do leśnej chatki podczas serii niewytłumaczalnych zjawisk m.in. całkowitego zaniku elektryczności i nagłego wyczerpania się zasobów naturalnych.

PLOT – In the not too distant future, two young women (Ellen Page and Evan Rachel Wood), who live in a remote ancient forest struggle to survive in an isolated country house after a massive, continent-wide power outage. Discovering the world around them is on the brink of an apocalypse and informed only by rumor, the sisters fight intruders, disease, loneliness and starvation.

4 Sie 2016