Kamienne_piesci_2016Hands of Stone / Kamienne pięści (2016)

GATUNEK – Akcja, Biograficzny, Dramat, Sportowy

OPIS FILMU – Film o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści.

Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Ray’em Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

PLOT  –  The film follows the life of Roberto Durán, who made his professional boxing debut in 1968 as a 16-year-old and retired in 2001 at age 49. In June 1980, he defeated Sugar Ray Leonard to capture the WBC welterweight title but shocked the boxing world by returning to his corner in the November rematch, saying 'no más' (no more).

The movie details the relationships between Duran, his wife Felicidad, trainer Ray Arcel, manager Carlos Eleta, friend „Chaflan” and foe Sugar Ray Leonard.