belle_epoqueSEZON 1 ODCINEK 10

gatunek – Kryminalny

opis serialu  – Akcja serialu Belle Epoque rozgrywa się na początku XX wieku. Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński) po wielu latach tułaczki po Azji wraca do rodzinnego Krakowa. Nie jest to jednak wizyta sprowokowana tęsknotą za domem. Matka Jana została brutalnie zamordowana przez nieznanego sprawcę. Mężczyzna postanawia rozwikłać zagadkę jej śmierci i ukarać winnego. By tego dokonać korzysta z pomocy rodzeństwa Skarżyńskich, którzy wprowadzając nowoczesne metody w swoim laboratorium kryminalistycznym pomagają policji w rozwiązywaniu zagadek.

Powrót Koryckiego odbija się szerokim echem wśród mieszkańców miasta. Dla każdego z nich Jan to persona non grata, zabójca szanowanego arystokraty Lucjana Morawieckiego. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Lucjan był bratem ukochanej Koryckiego. Pytanie, jakie twórcy stawiają w pierwszym sezonie brzmi: „Co tak naprawdę wydarzyło się podczas pojedynku Jana z Lucjanem?”.

plot – 1908. Jan Edigey-Korycki comes back to Cracow after spending ten years away. He wants to examine the circumstances of his mother’s death and soon discovers she may have been murdered by a serial killer.