ARES (2016)

 –  Akcja, Sci-Fi, Thriller, LEKTOR.PL

 – Antyutopie i wizje całkowitego upadku świata jaki znamy to tematy, które potrafią zjeżyć włosy na głowie. Zwłaszcza jeśli mówimy o całkowitym gospodarczym kryzysie, braku pracy i coraz bardziej pogarszającym się poziomie życia, które pogrążają cały świat w chaosie. To właśnie obraz świata za jedynie kilkanaście lat – w obrazie Jeana-Patricka Benesa przenosimy się do 2032 roku. Ludzkość oscyluje na skraju buntu i rezygnacji, a najlepszym sposobem na odreagowanie i stres są emitowane w telewizji brutalne walki, w których każdy chwyt jest dozwolony.

W trakcie jednej z nich poznajemy Aresa (Ola Rapace), weterana walk, którego codziennym zajęciem jest praca w policji. Jakby jego życie było mało ciężkie i niebezpieczne, okazuje się, że jego siostra oraz córka zostają aresztowane. To sprawia, że zawodnik brutalnych walk staje przed najtrudniejszym wyzwaniem z jakim do tej pory miał do czynienia, a zrobi wszystko, by uratować najbliższych. Nawet jeżeli okaże się, że przez to stanie na czele rewolucji.

 – In a near future, the world order has changed. With its 10 millions of unemployed citizens, France has now become a poor country. Its people wavers between rebellion and resignation and find an outlet in the shape of TV broadcast ultra brutal fights in which the players are legally doped and unscrupulous.

ipla.tv

 

https://www.ipla.tv/Ares/vod-8753811

[imdb id=”tt4216902″]