Casting na JonBenét / Casting JonBenet (2017)Casting na JonBenét / Casting JonBenet (2017)

 – Dokumentalny, Kryminalny

 – Mieszkająca w Boulder i urodzona w 1990 roku JonBenét Ramsey, córka Johna Ramseya i jego żony Patsy, byłej królowej piękności z Zachodniej Wirginii, od małego uczestniczyła w konkursach piękności dla dziewczynek. Radziła sobie nieźle, zwyciężając w kilku z nich, ku radości matki, standardowej matki małych miss, który to typ zna każdy, kto widział choć jeden odcinek Toddlers & Tiaras. 26 grudnia 1996 roku Patsy zgłosiła na policji porwanie córki. W znalezionym przez nią liście, porywacze żądali okupu w wysokości 118 tysięcy dolarów za bezpieczny powrót dziewczynki do domu. Podczas gdy matka, policja i krewni Patsy oczekiwali na kolejny kontakt z porywaczami, John postanowił sprawdzić czy z domu nie zginęło nic więcej. Poszukiwania zaprowadziły go do piwnicy, w której odnalazł ciało córki. Twarz JonBenét owinięta była taśmą klejącą, ręce i nogi miała skrępowane, a późniejsza sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zginęła na skutek uduszenia i obrażeń skutkujących pękniętą czaszką. Śledztwo w sprawie zabójstwa dziewczynki trwa po dziś dzień. Choć pojawiło się wielu podejrzanych, na czele z rodzicami JonBenét Ramsey, sprawa pozostaje jedną z najsłynniejszych niewyjaśnionych spraw w historii amerykańskiej kryminalistyki.

Trwają przygotowania do realizacji filmu dotyczącego sprawy małej JonBenét. Jego autorzy poszukują aktorów, którzy wcieliliby się w role dziewczynki, jej rodziców oraz osób związanych ze sprawą. Razem z nimi jesteśmy świadkami castingów oraz prywatnych rozmów z kandydatami, którzy zdradzają dlaczego zainteresowali się udziałem w filmie, a także przedstawiają swoje teorie związane ze śmiercią dziewczynki.

 – The unsolved death of six-year-old American beauty queen JonBenet Ramsey remains the world’s most sensational child murder case. Over 15 months, responses, reflections and performances were elicited from the Ramsey’s Colorado hometown community, creating a bold work of art from the collective memories and mythologies the crime inspired.