A Million Ways to Die in the West / Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie (2014) 

Gatunek: Komedia, Western, LEKTOR.PL

OPiS: MacFarlane ponownie sięga po gatunek komediowy, nadając mu nowy wymiar i kształtując jego ostateczny wygląd jako scenarzysta, producent, reżyser i aktor w swojej najnowszej produkcji „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie” /A Million Ways to Die in the West/. Tym razem MacFarlane snuje niezwykle zabawną opowieść o Albercie Starku (zobaczymy go również na ekranie w tej roli), wrażliwym facecie w mało wrażliwych czasach i otoczeniu, który wszelkimi siłami stara się wykombinować jak wydostać się z tego zapomnianego przez boga zakątka świata, w którym na każdym kroku ktoś stara się pozbawić go życia, jak i zresztą innych nieszczęśników, którzy mieli pecha tu trafić. Zajmujący się hodowlą owiec Albert, czuje się jak ostatnia oferma, kiedy to jego niestała w uczuciach dziewczyna Louise (AMANDA SEYFRIED „Les Misérables. Nędznicy”, „Mamma Mia!”) porzuca go, ponieważ nie wziął udziału w mogącej zakończyć się jedynie śmiercią strzelaniny. Na domiar złego Louise związuje się z najbardziej przedsiębiorczym facetem w miasteczku i właścicielem imponujących wąsów Foy’em (NEIL PATRICK HARRIS telewizyjny serial komediowy „Jak poznałem waszą matkę” /How I Met Your Mother/, broadwayowski muscial „Hedwig and the Angry Inch”). Jeśli chodzi o stabilizację finansową i wąsy Foy reprezentuje wszystko, o czym Albert może tylko pomarzyć. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy w miasteczku pojawia się piękna i świetnie władająca bronią Anna (CHARLIZE THERON of „Królewna Śnieżka i łowca” /Snow White and the Huntsman/, „Prometeusz” /Prometheus/). To właśnie ona pomoże Albertowi odnaleźć odwagę i jednocześnie nową miłość w jej własnej osobie.

Na Dzikim Zachodzie nic nie przychodzi jednak tak łatwo, jak mogło by się wydawać. W miasteczku pojawia się bowiem mąż Anny, Clinch Leatherwood (LIAM NEESON „Non-Stop”, „Uprowadzona” /Taken/) – cieszący się złą sławą rzezimieszek, z zamiarem zemsty na człowieku, który zhańbił jego żonę. Chcąc nie chcąc Albert musi teraz odnaleźć w sobie odwagę i stanąć do pojedynku, z którego tylko jeden uczestnik wyjdzie cało. Szczęśliwy i żywy zwycięzca może liczyć na rękę Anny oraz szacunek na dzikim Zachodzie, pokonanemu przypadnie zaś jedna z licznych w tym miejscu bezimiennych mogił.

Albertowi w jego perypetiach towarzyszą najbliższy przyjaciel Edward (GIOVANNI RIBISI „Ted”, telewizyjny serial „Dads”), przemiły i ogromnie naiwny sprzedawca butów z miasteczka oraz jego dziewczyna Ruth (SARAH SILVERMAN „Ralph Demolka” /Wreck-It Ralph/, telewizyjny serial „The League”), równie czysta i niepokalana w kontaktach z nim, jak rozwiązła w kontaktach ze swoimi klientami w lokalnym domu uciech.

PLOT: Seth MacFarlane directs, produces, co-writes and plays the role of the cowardly sheep farmer Albert in A Million Ways to Die in the West. After Albert backs out of a gunfight, his fickle girlfriend leaves him for another man. When a mysterious and beautiful woman rides into town, she helps him find his courage and they begin to fall in love. But when her husband, a notorious outlaw, arrives seeking revenge, the farmer must put his newfound courage to the test. Starring alongside MacFarlane are Oscar (R) winner Charlize Theron, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Giovanni Ribisi, Sarah Silverman and Neil Patrick Harris. MacFarlane reunites many of the filmmakers behind Universal and MRC’s hit film Ted including Scott Stuber (Bluegrass Films) and Jason Clark who produce, and Wellesley Wild and Alec Sulkin who co-wrote the script.

★ Director: Seth MacFarlane

18-8-2019

480p PL

verystream.com/stream/iPqjGQNCDxb/

[collapse]