Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna / Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)

GATUNEK: Wojenny, Dramat, LEKTOR.PL

OPIS FiLMU: Żołnierz piechoty jeździ po kraju i opowiada zwykłym obywatelom o swoich doświadczeniach na wojnie w Iraku. Nowatorski film Anga Lee, oparty na bestsellerowej powieści Bena Fountaina.

Amerykanin Billy Lynn (Joe Alwyn) jest młodym weteranem wojny w Iraku i zarazem jednym z bohaterów słynnej bitwy, której przebieg został uwieczniony przez kamery stacji Fox News. Po powrocie do Stanów zostaje zaproszony przez władze do wzięcia udziału w serii spotkań z obywatelami w kilku miastach w kraju. Zwieńczeniem projektu jest jego spektakularny występ w programie telewizyjnym, tuż przed Świętem Dziękczynienia i rozgrywkami amerykańskiej ligi futbolowej. Dwukrotny zdobywca Oscara, pochodzący z Tajwanu Ang Lee (Tajemnica Brokeback Mountain, Życie Pi) próbuje zmierzyć się z wojenną traumą tysięcy Amerykanów, którzy od 2003 roku niezmiennie poświęcają swoje zdrowie i życie w Iraku. Oparty na bestsellerowej powieści, nowatorski dramat z młodziutkim Joem Alwynem (The Sense of an Ending) w roli głównej otwiera oczy na siłę propagandy. W filmie występują także laureatka BAFTY Kristen Stewart (Królewna Śnieżka i Łowca), Chris Tucker (Godziny szczytu), Garrett Hedlund (W drodze) oraz Vin Diesel (Szybcy i wściekli). Jest to pierwszy w historii film nakręcony z użyciem 120 klatek na sekundę. Zdjęcia do tej innowacyjnej produkcji powstały w Stanach Zjednoczonych oraz Maroku.

PLOT: 19-year-old Billy Lynn is brought home for a victory tour after a harrowing Iraq battle. Through flashbacks the film shows what really happened to his squad–contrasting the realities of war with America’s perceptions.

TRAiLER

[collapse]
19.03.2018

BDRip

jheberg.net/captcha/apotv-bllhwpl/
multiup.org/56a92654abb005d2788b1682a08e6aef
racaty.com/dnizjfw8eiib
mirrorace.com/m/tbAJ
getvi.tv/video/64863/billy-lynns-long-halftime-walk-2016-pl-bigteam-c-la/

[collapse]
Billy Lynn's Long Halftime Walk (2016) on IMDb