The Dead Dont Die 2019

TRUPOSZE NiE UMiERAJĄ / The Dead Dont Die (2019)

«GATUNEK» komedia, Fantasy, Horror, LEKTOR.PL

«OPIS FiLMU» Spokojne miasto Centerville walczy z hordą zombie, gdy martwi zaczynają wstawać z grobów.

Centerville w Stanach Zjednoczonych. Współczesność, choć czas w tej prowincjonalnej mieścinie zatrzymał się w latach 70. Nikt jednak nie upomina się o jakiekolwiek techniczne nowinki. Wielki świat skutecznie omija zapyziałe Centerville, o którego istnieniu wiedzą pewnie tylko jego mieszkańcy. Wszystko pomału, w ślimaczym tempie, gdzieś na poboczu historii, bez celu i donikąd. Niejeden z przekonaniem stwierdziłby, że właśnie tak, dokładnie tak, wygląda prawdziwe zadupie. W lokalnej telewizji wiadomości o przebiegunowaniu Ziemi przeplatają się z gorącymi newsami o jednym zaginionym kotku. Sprawy pilne i pilniejsze. Bądźcie czujni i trzymajcie rękę na pulsie. Jeśli dojdzie do przełomu w poszukiwaniach, to niezwłocznie was poinformujemy!

Mieszkańcy to zestaw indywiduów i postaci, najdelikatniej mówiąc, stereotypowych. W przydrożnej restauracji przy barze siedzą znajomi rolnicy. Steve Buscemi w czerwonej czapeczce z niedyskretnym hasłem „Make America White Again” oraz wyważony Danny Glover. Rasizm rasizmem, a przyjaźń przyjaźnią. Za ladą plotkują kelnerki, a głównym tematem rozmowy jest nowa mieszkanka, tajemnicza Zelda (Tilda Swinton): właścicielka domu pogrzebowego, koślawo mówiąca po angielsku, zakochana w kulturze Azji i oddająca cześć Buddzie. W tych okolicach to coś naprawdę niespotykanego.

Całą społeczność poznajemy z perspektywy trójki policjantów: Cliffa (Bill Murray), Ronalda Petersona (Adam Driver) i Mindy Morrison (Chlöé Sevigny). Mundury nie czynią z nich herosów i jednostek czymkolwiek się wyróżniających. To tacy sami flegmatycy jak wszyscy inni mieszkańcy. Aktualnie prowadzone śledztwo dotyczy zaginionej kury. Oskarżenie pada na okolicznego, mieszkającego w lesie, włóczęgę (Tom Waits). Mógł to być również lis. To i tak prawdopodobnie najbardziej szokujące wydarzenie w mieście od dekad. Czas w Centerville stanął w miejscu nie tylko symbolicznie, to również fakt. Wskazówki zegarków nagle ani drgną, baterie w telefonach całkowicie siadły, dzień zdaje się nie mieć końca. Po zmroku księżyc spowije mistyczna, fioletowa smuga, a z grobów jeden po drugim zaczną wynurzać się zmarli. Zasoby ludzkie Centerville to niczego sobie kolacja, którą warto popić… kawą

«MOViE iNFO» In a peaceful, small town, zombies suddenly rise from their graves, terrorizing the citizens. Three bespectacled police officers and a strange Scottish mortician with a love for drag makeup and sword fighting must band together to try and stay alive. The road to survival, however, may be a dead end.

The Dead Dont Die 2019

TRAiLER

[collapse]
23-5-2020

BDRip PL

dood.to/d/5jzgh0n7p38d

mirr.re/d/2KQ8

mirrorace.com/m/X5mp

gg.gg/Dead-Dont-Die-2019-PL

[collapse]
5-9-2019

BRRip PLSUBBED

mirr.re/d/1D7n
mirrorace.com/m/2eok4
multiup.org/27dc7715bc815d9baacd47a348782a3f

vidia.tv/pxk875hbro8g.html
verystream.com/stream/eh671cmTkr7/
getvi.tv/video/244627/the-dead-dont-die-2019/

358mb mir.cr/JMNGASOB

[collapse]
29-8-2019

DVDRip

mirrorace.com/m/3Acby

multiup.org/cb5350d82a73b183e3b1862b1b324107

verystream.com/stream/2wucojRY1wP/

[collapse]