Locke & Key - sezon 1

SEZON 1 EPiZOD 10 FiNAL

«GATUNEK» Dramat, Fantasy, Horror

«OPIS SERiALU» Pierwszy sezon skupia się na tytułowej rodzinie Locke: matce Ninie (Darby Stanchfield) i trójce jej dzieci – Tylerze (Connor Jessup), Bode’em (Jackson Robert Scott) i Kinsey (Emilia Jones). Po tragicznej śmierci ojca Rendalla (Bill Heck) rodzina przeprowadza się do jego rodzinnej posiadłości o nazwie Key House. Niewielkie miasteczko ma być szansą na rozpoczęcie nowego życia, co jednak nie jest takie proste. Traumatyczne wspomnienia znacznie utrudniają im zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Fabuła skupia się przede wszystkim na trójce rodzeństwa, ich problemach i tytułowych magicznych kluczach, których dom jest pełen.
Fabuła rozwija się bardzo szybko, więc ciężko podczas seansu się nudzić. Nie uświadczymy tu długiego przekonywania bohaterów, dumania nad problemami i mozolnego szukania rozwiązań. Jest to zabieg, który w równym stopniu może zniechęcać co przyciągać do Locke & Key. Nie każdemu bowiem pasuje takie tempo. Całość utrzymana jest w klimatach serialu młodzieżowego. Trochę Stranger Things, trochę Umbrella Academy a jeszcze trochę Seria Niefortunnych Zdarzeń. Locke & Key ma w sobie coś z każdego z nich, a jednocześnie jest bardzo świeży i ogląda się go wyjątkowo przyjemnie. Zwłaszcza, że pod płaszczykiem fantastycznych wydarzeń kryją się prawdziwe, poważne problemy. Dzięki temu bardzo łatwo zaangażowałam się w tę opowieść przeżywając wszystko, co dzieje się na ekranie na równi z bohaterami.
Locke & Key świetnie pokazuje nam dwie płaszczyzny tej historii. Napięta i skomplikowana sytuacja rodzinna jest rdzeniem całej historii. Przybycie do Matheson zamiast rozwiązywać problemy jeszcze je potęguje. Rodzina Locke szybko staje się lokalnymi celebrytami, choć u podstaw leży osobista tragedia. Do tego dochodzi jeszcze rodzinne dziedzictwo, tradycja i historia w niepokojącej otoczce Keyhouse. Dziejące się w posiadłości nadprzyrodzone wydarzenia odkrywamy stopniowo, podobnie jak moce kluczy, które są naprawdę niesamowite i niejednoznaczne. Bohaterowie odkrywają, że mogą służyć jednocześnie do zabawy, ale i do skrzywdzenia innych.

«PLOT» Three siblings who move into their ancestral estate after their father’s murder discover their new home’s magical keys, which must be used in their stand against an evil creature who wants the keys and their powers.

TRAiLER

[collapse]
8-2-2020 ??

odcinek 1.10

mirrorace.com/m/1B2xe

uptomega.com/9x9n8b6pszqm

vidia.tv/04iin761nwif.html

odcinek 1.9

mirrorace.com/m/1B2x7

uptomega.com/ch0czv2teg6u

vidia.tv/c8z3z2h4zoes.html

odcinek 1.8

mirrorace.com/m/1B2x6

uptomega.com/739qt0ddwli8

odcinek 1.7

mirrorace.com/m/1B2x1

uptomega.com/xm4pqq0xgoyq

vidia.tv/oop0p4xf5vy9.html

odcinek 1.6

mirrorace.com/m/V4iy

vidia.tv/j79w1ux0sadp.html

odcinek 1.5

mirrorace.com/m/4YP2T

desiupload.to/224ss5a0rkg6

odcinek 1.4

mirrorace.com/m/4YP2O

desiupload.to/2vj5yehv4myr

odcinek 1.3

mirrorace.com/m/V4iw

mirr.re/d/1b8s

uptomega.com/cnv21paab8po

vidia.tv/be7e2uxo2rem.html

odcinek 1.2

mirrorace.com/m/V4is

mirr.re/d/1b8r

uptomega.com/jyamhcjf0orm

vidia.tv/gyd8fm65m1kc.html

odcinek 1.1

mirrorace.com/m/V4iq

mirr.re/d/1b8q

uptomega.com/43shss4pszjn

vidia.tv/asstbnpz3444.html

[collapse]