Birdman (2014)

 Birdman (2014) 119 min - Comedy | Drama

Gatunek: Dramat / Komedia / LEKTOR.PL

OPIS FILMU: Czarna komedia o aktorze znanym z roli superbohatera (Michael Keaton), który stawia czoło wyzwaniu, jakim jest wystawienie sztuki na Broadwayu. Podczas przygotowań do premiery toczy walkę ze swoim ego i robi, co w jego mocy, by uratować karierę, rodzinę i siebie.
W filmie wystąpili Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan, Merritt Weaver, Jeremy Shamos, Bill Camp i Damian Young.
Reżyserem jest Alejandro G. Iñárritu, który napisał scenariusz wraz z Nicolasem Giacobone, Alexandrem Dinelarisem Jr i Armando Bo. Producentami są Josh Lesher, Arnon Milchan i James W Skotchdopole, producentami wykonawczymi Christopher Woodrow, Molly Conners i Sarah E.Johnson. Autorem zdjęć jest Emmanuel Lubezki, scenografem Kevin Thompson, autorami montażu Douglas Crise i Stephen Mirrione. Reżyserką castingu została Francine Maisler, kostiumy zaprojektował Albert Wolsky, a muzykę skomponował Antonio Sanchez.

„Fortuna sprzyja nam bardziej, niżbyśmy sami pragnęli”
-”Don Kichot z La Manchy” Miguel Cervantes

Riggan Thomson (Michael Keaton) postanawia wystawić na Broadwayu sztukę. Ma nadzieję, że to pomoże mu wskrzesić karierę, którą zbudował na roli kinowego superbohatera. Czy dzięki teatrowi udowodni światu i sobie, że jest artystą, a nie przebrzmiałą hollywoodzką gwiazdą?
Tuż przed premierą odtwórcą głównej roli ulega tajemniczemu wypadkowi. Jego sceniczna partnerka, Leslie (Naomi Watts), sugeruje zatrudnienie popularnego Mike’a Shinera (Edward Norton). Riggan nie ma do tego przekonania, ale zgadza się, bo jego producent i przyjaciel, Jake (Zach Galifianakis), naciska, by zaangażować aktora, który przyciągnie jak najwięcej widzów. Na domiar złego, Riggan ma problemy ze swoją dziewczyną, Laurą (Andrea Riseborough), córką i asystentką, Sam (Emma Stone), która dopiero wyszła z odwyku i byłą żoną, Sylvią (Amy Ryan).

PLOT: A washed up actor, who once played an iconic superhero, battles his ego and attempts to recover his family, his career and himself in the days leading up to the opening of a Broadway play.

PL.BRRip

http://birdman-pl.pen.io/

PLSUBBED WEB-DL

http://notepad.cc/birdman-2014-plsubbed-web-dl-xvid-mx

DVDSCR

http://notepad.cc/birdman-2014-dvdscr-x264-playnow