The Theory of Everything / Teoria wszystkiego (2014) 

Teoria wszystkiego (2014)

GATUNEK: Biograficzny, Dramat, Romans,

OPIS FILMU: „Teoria wszystkiego” /The Theory of Everything/ to niezwykle piękna i budująca historia przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów, słynnego astrofizyka Stephena Hawkinga. To również opowieść o dwojgu ludzi, którzy dzięki miłości potrafią stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Reżyserem filmu, który powstał na podstawie wydanych przez Jane Hawking wspomnień Moje życie ze Stephenem. Podróż ku nieskończoności, jest laureat Nagrody Akademii James Marsh („Człowiek na linie” /Man on Wire/).
W 1963 roku Stephen (w tej roli Eddie Redmayne znany z „Les Misérables. Nędznicy” /Les Misérables/) student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge, ma już świetne osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia „prostego, ale wymownego wytłumaczenia” wszechświata. Dodatkowo, osobiste doświadczenia otwierają przed nim inne, zupełne nieznane terytoria. Stephen zakochuje się w koleżance z Cambridge, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones z filmu „Kobieta w ukryciu” /The Invisible Woman/). Jednak w wieku 21 lat ten młody, aktywny i znakomicie zapowiadający się naukowiec otrzymuje druzgocącą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokują lekarze, choroba w szybkim czasie zaatakuje jego sprawność ruchową, ograniczy możliwość porozumiewania się, a może się okazać również, że pozostawi Stephenowi nie więcej niż dwa lata życia.
Miłość Jane, jej wsparcie i determinacja w walce z chorobą ukochanego okazują się niewzruszoną siłą, dzięki której mimo przeciwności losu para pobiera się. Mając u swojego boku kochającą i wspierającą żonę, Stephen nie dopuszcza do siebie myśli, że postawiona przez lekarzy diagnoza może być ostateczna. Jane zachęca męża, żeby ukończył swój doktorat, w którym pojawiają się zaczątki słynnej teorii o stworzeniu wszechświata. Rodzina Hawkingów powiększa się, a Stephen po obronieniu entuzjastycznie przyjętego doktoratu zabiera się za swoje najbardziej ambitne naukowo zadanie, zgłębiając zagadnienie, które stało się w jego życiu rzeczą niezwykle cenną – czas.
Czas od zawsze fascynował tego genialnego naukowca – kiedy powstał wszechświat, kiedy nastąpi jego koniec i co wydarzy się między tymi dwoma punktami granicznymi (swoje rozważania na ten temat zawarł w bestsellerowej, wydajnej w 1988 roku książce Krótka historia czasu. Od Wielkiego Wybuchu do czarnych dziur). Jednak zagadnienie czasu okazuje się istotne dla naukowca również na gruncie osobistym. Zmaganie się z chorobą oznacza ciągły wyścig z czasem, podnoszenie postawionej przez lekarzy poprzeczki dwóch lat życia o kolejne wygrane miesiące i lata. Stephen pragnie żyć pomimo pogłębiających się ograniczeń ciała i mowy. Pragnie też miłości u boku ukochanej kobiety. Wbrew wszelkim rokowaniom, zarówno czas, jak i miłość stają się jego udziałem. Los przynosi mu o wiele więcej niż mógłby się tego spodziewać.
Jego ciało zmaga się z coraz większymi wyzwaniami, jednak jego umysł nie poddaje się i zagłębia w coraz bardziej zaawansowane zagadnienia fizyki teoretycznej. Na przełomie wieków jego nazwisko wymienia się w jednym rzędzie z nazwiskiem Alberta Einsteina.
Razem, Stephen i Jane działają wbrew wszelkim przewidywaniom nauki i medycyny, osiągając więcej niż mogliby sobie wymarzyć.

PLOT: Starring Eddie Redmayne („Les Misérables”) and Felicity Jones („The Amazing Spider-Man 2”), this is the extraordinary story of one of the world’s greatest living minds, the renowned astrophysicist Stephen Hawking, who falls deeply in love with fellow Cambridge student Jane Wilde. Once a healthy, active young man, Hawking received an earth-shattering diagnosis at 21 years of age. With Jane fighting tirelessly by his side, Stephen embarks on his most ambitious scientific work, studying the very thing he now has precious little of – time. Together, they defy impossible odds, breaking new ground in medicine and science, and achieving more than they could ever have dreamed. The film is based on the memoir Travelling to Infinity: My Life with Stephen, by Jane Hawking, and is directed by Academy Award winner James Marsh („Man on Wire”).

PL BRRip

http://notepad.cc/teoria-wszystkiego-the-theory-of-everything-2014-p

BDRip

http://notepad.cc/the-theory-of-everything-teoria-wszystkiego-2014-b

Teoria_Wszystkiego