Bogowie (2014) 

Bogowie 2014Gatunek: Biograficzny / Dramat / FiLM.POLSKI

OPIS FILMU: Film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce.

„Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach 80-tych dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca.  Film portretuje wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
Scenariusz opowiada o dwóch latach z życia Religi, gdy wraz z ekipą młodych lekarzy opuszcza Warszawę i obejmuje własną klinikę. Przeciwstawienie się młodego zespołu pod wodzą Religi ich dawnym nauczycielom było dla wszystkich dużym ryzykiem zawodowym.
Bezkompromisowy charakter Religi pozwolił mu osiągnąć cel, który wydawał się niemożliwy do osiągnięcia. Zmagania Profesora to również walka o sprzęt i fundusze, a przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia i niemocą charakterystyczną dla schyłku PRL.
“BOGOWIE” są również portretem fascynującego i hermetycznego świata kardiochirurgów, pełnego codziennej walki o życie pacjentów, skrajnych emocji, trudnych decyzji.

Tytuł oryginalny: Bogowie
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Polska 2014
Premiera: 10 października 2014
Reżyseria: Łukasz Palkowski

PL.WEBRip

http://notepad.cc/bogowie-2014-pl-webrip-xvid-kit