Tajemnica Westerplatte (2013) 

Tajemnica_Westerplatte_2013_PL_DVDRipGATUNEK: wojenny, historyczny | FiLM.POLSKI

OPIS FILMU: Mieli wytrwać dwanaście godzin. Bronili Westerplatte przez siedem dni. Historia zmagań garstki żołnierzy walczących z przeważającymi siłami niemieckimi, to jedno z najbardziej znanych wydarzeń kampanii wrześniowej 1939 roku.
„Tajemnica Westerplatte” to film o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi.
Ten film, to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser, unikając łatwych osądów, dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje.
Muzykę skomponował laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Projekty scenografii wyszły spod ręki zdobywcy Oscara – Allana Starskiego. W głównych rolach wystąpili: Michał Żebrowski i Robert Żołędziewski, Jan Englert, Borys Szyc, Piotr Adamczyk,Andrzej Grabowski, Mirosław Baka i Jakub Wesołowski.

PLOT: September 1st, 1939. German battleship Schleswig-Holstein marks the start of World War II by firing on the garrison stationed at the Westerplatte peninsula in Poland.

PL DVDRip

http://tajemnica-westerplatte.pen.io