50 twarzy Greya (2015)

Fifty Shades of Grey / Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015)

GATUNEK – Dramat, Erotyczny LEKTOR PL

OPIS FILMU- Co jakiś czas pojawiają się na rynku utwory, które z mocą sejsmicznej siły pobudzają nasze zmysły, zaciekawiają nas i intrygują. Ta ogromna popularność sprawia, że wystarczy tylko wspomnieć ich tytuł a wszyscy wiedzą, co się pod nim kryje. Takim fenomenem jest właśnie Pięćdziesiąt twarzy Greya. Od czasu, kiedy pięć lat temu autorka E L JAMES opublikowała w Internecie pierwsze pięć rozdziałów swojej powieści, trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya” stała się jedną z najszybciej sprzedających się serii księgarskich w historii, ze 100 milionami egzemplarzy przetłumaczonymi na 51 języków. Trzy słowa zawarte w jej tytule stały się, nie tylko dla czytelników, nowym symbolem zmysłowości.
Filmowa adaptacja powieści, która już od początku jej realizacji jest przedmiotem spekulacji i zainteresowania, wejdzie na ekrany kin już w Walentynki, a jej pierwszy zwiastun, jaki ukazał się w zeszłym roku na YouTube pobił rekordy oglądalności.
W role przedsiębiorcy miliardera Christiana Greya i ciekawskiej studentki Anastasi Steele wcielili się JAMIE DORNAN (telewizyjne Upadek i Dawno, dawno temu) oraz DAKOTA JOHNSON (The Social Network, 21 Jump Street).
Dzięki bohaterom opowieści, która jest jednocześnie historią odkupienia nieosiągalnego Christiana, jak i wyzwolenia niedoświadczonej Any, każdy z widzów może odkryć własne fantazje i aspiracje.
Film wyreżyserowany przez SAM TAYLOR-JOHNSON (John Lennon: Chłopak znikąd) w oparciu o historię zmysłowej miłości autorstwa E L James (pseudonim ERIKI MITCHELL) zabiera nas do tajemniczego świata, w którym w szczery sposób odkrywane są zawiłości damsko-męskich związków… i granic, do których jesteśmy w stanie się posunąć.

PLOT – Literature student Anastasia Steele’s life changes forever when she meets handsome, yet tormented, billionaire Christian Grey.

14-2-2017