wayward_pines_sezon_1

SEZON 1 ODCINEK 10 z  10 FINAL SEZONU

 Dramat, Mystery, Sci-Fi

Wyobraźmy sobie idealne amerykańskie miasteczko. Piękne domy, wypielęgnowane trawniki, dzieci bawiące się bezpiecznie na ulicach. A teraz wyobraźmy sobie, że nigdy nie będzie nam dane z niego wyjechać. Nie mamy kontaktu ze światem zewnętrznym. Mamy wrażenie, że powoli tracimy zmysły. To musi być Wayward Pines.

Serial „Miasteczko Wayward Pines” został oparty na bestsellerowej powieści Blake’a Croucha zatytułowanej „Szum”, a wyreżyserowany przez mistrza suspensu, M. Nighta Shyamalana („Szósty zmysł”, „Znaki”). Jest to niezwykle emocjonujący dziesięcioodcinkowy thriller, odwołujący się do klasyka gatunku, „Miasteczka Twin Peaks”.

Tajny agent Ethan Burke (nominowany do Oscara Matt Dillon, „Miasto gniewu”, „Miasto duchów”) udaje się do idyllicznego miasteczka o nazwie Wayward Pines, w Idaho, w poszukiwaniu dwóch zaginionych agentów federalnych. To jeden z najlepszych tajnych agentów z oddziału w Seattle. I to właśnie on najlepiej znał zaginioną agentkę Kate Hewson (Carla Gugino, „Strażnicy”, „Ekipa”). Byli nie tylko partnerami w pracy, ich związek niemal zniszczył małżeństwo Ethana.

Wszystko się zmienia, gdy w samochód agenta wjeżdża ciężarówka. Budzi się w szpitalu w Wayward Pines, gdzie przy łóżku czuwa groźna, nieprzewidywalna siostra Pam (w tej roli laureatka Oscara i Nagrody Emmy, Melissa Leo, „Fighter”, „Treme”). Szybko okazuje się, że Pam woli zadawać ból niż leczyć. Pam i Ethan stają się śmiertelnymi wrogami, a rola pielęgniarki w życiu miasteczka okazuje się ważniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Gdy w mieście tajemnica goni tajemnicę, Ethan zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie oszalał. Musi stawić czoła tajemniczemu i charyzmatycznemu doktorowi Jenkinsowi (nominowany do Nagrody Emmy Toby Jones, „Dziewczyna Hitchcocka”, „Harry Potter”), psychiatrze, który opiekuje się nim w szpitalu w Wayward Pines. Zaczyna też poznawać kolejnych mieszkańców miasteczka, w tym twórcę zabawek Harolda Ballingera (Reed Diamond, „24,” „Wiele hałasu o nic”) i nawiązuje więź z Beverly (nominowana do Oscara i Nagrody Emmy Juliette Lewis, „Urodzeni mordercy”, „Przylądek strachu”), barmanką, która w równym stopniu jak on nie ufa Wayward Pines.

Z kolei w Seattle żona Ethana, Theresa Burke (Shannyn Sossamon, „40 dni i 40 nocy”, „Kochanki”, „Jak to się robi w Ameryce”), niegdyś stażystka tajnych służb, zostaje poinformowana przez jego szefa, Adama Hasslera (Tim Griffin, „Główny podejrzany”), że wstępne badania wykazały, iż Ethana nigdy nie było w samochodzie znalezionym na poboczu drogi za Wayward Pines. Śledztwo nadal będzie się toczyć. Theresie to jednak nie wystarcza. Dlatego sama postanawia wyruszyć na poszukiwanie męża wraz z ich nastoletnim synem, Benem (Charlie Tahan, „Charlie St. Cloud”).

W tym samym czasie na drodze Ethana na każdym kroku stają wojowniczy mieszkańcy miasteczka, w szczególności szeryf Arnold Pope (nominowany do Oscara Terrence Howard, „Miasto gniewu”, „Pod prąd”), który z niechęcią odnosi się do węszącego na jego terenie tajnego agenta. W prowadzonym przez Ethana śledztwie mnożą się kolejne pytania, z których każde prowadzi do najważniejszego: „Co jest nie tak z Wayward Pines?”

 Wayward Pines tells about the mysterious town in Idaho. Here happen very strange things – people disappear without a trace and danger lurks at every turn. Secret Service agent Ethan Burke was ordered to come to a place called Wayward Pines and spend the investigation. Not so long ago in Wayward Pines two FBI agents went missing. Ethan must find them … dead or alive. The choice fell on him is not by chance, one of the missing – his former co-worker with whom Ethan was more than a close relationship. He is sinking deeper into the dark maelstrom of mystical secrets.

yep Wayward Pines S01E10

Season 01, Episode 10 – “Cycle”
The electricity in Wayward Pines is turned off with deadly repercussions. As Ethan and Kate take the necessary steps to move everyone out of harm’s way, Nurse Pam confronts Pilcher on his decision and tries to convince him to reconsider.

Sezon 1 Odcinek 10: Cykl

Pam przeciwstawia się Pilcherowi, podczas gdy Megan zmienia zdanie i pomaga Ethanowi doprowadzić mieszkańców miasteczka w bezpieczne miejsce oraz pozwolić im poznać prawdę.

10

http://uptobox.com/ecu4jfgcwfsv/Wayward.Pines.S01E10.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E09  – Rozrachunek

Reakcja Ethana na powstańczy incydent powoduje spolaryzowany odzew w Wayward Pines, szczególnie ze strony jego syna i reszty młodzieży. Pilcher bierze sprawy we własne ręce, zagrażając miasteczku i każdemu z jego mieszkańców.

After Harold attempts to break past the fence surrounding Wayward Pines, Ethan interrogates him about other insurgents who have gone off the grid. Meanwhile, Amy’s health takes a turn for the worse, Nurse Pam encourages Theresa to investigate Plot 33, Ben’s teacher, Megan Fisher, advises Ben to speak publicly about the current events effecting Wayward Pines and Ethan reveals the truth about the town to the residents.

9

http://uptobox.com/0nmfoggao9zj/Wayward.Pines.S01E09.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yepWayward Pines S01E08  – Najprzyjaźniejsze miejsce na Ziemi

Season 1 ,  Episodes 8 – “The Friendliest Place on Earth ”

After an explosion on Main Street leaves two key residents of Wayward Pines in critical condition, Ethan is determined to find out who is responsible for the horrific act. Meanwhile, Harold opts out of the covert operation he and Kate were planning, and Nurse Pam interviews surveillance engineers to find out if there are any workers responsible for falsely reporting activities of any Wayward Pines residents.

Ethan postanawia ustalić, kto jest odpowiedzialny za eksplozję, przez którą dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym.

8

http://uptobox.com/91vejv7zk7er/Wayward.Pines.S01E08.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E07  – Sezon 1 Odcinek 7: Zdrada

Po odkryciu prawdy na temat Wayward Pines, Ethan znajduje bombę podłożoną w swoim samochodzie co sprawia, że zaczyna wątpić w ludzi, których uważał za godnych zaufania. Tymczasem Kate i Harold konsultują się w kwestii płodności z siostrą Pam, a znajomość Bena i Amy się robi się coraz gorętsza.

7

http://uptobox.com/p1ayk30h27l2/Wayward.Pines.S01E07.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E06  – Wybory
Season 1, Episode 6 – “Choices”
Ethan gets a tour of the facility and personnel that manage the day-to-day operations of Wayward Pines and learns more about the history and how the residents ended up in the eerie town. Meanwhile, at the realty office, Theresa finds a map of an unusual plot of land she wants to investigate and Kate and Harold are planning a covert operation.

Ethan ma okazję poznać, w jaki sposób zarządzane jest na co dzień Wayward Pines oraz odpowiedzialny za to personel. Dowiaduje się również więcej na temat historii i tego, jak mieszkańcy znaleźli się w tym upiornym miasteczku. Tymczasem w agencji nieruchomości, Theresa znajduje mapę niezwykłej działki, którą ma zamiar zbadać, a Kate i Harold planują tajną operację.

6

http://uptobox.com/bpp0wj05s2ph/Wayward.Pines.S01E06.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E05  – Cała prawda
Season 01, Episode 05 – “The Truth”
Ethan ventures outside of Wayward Pines and is shocked by what he discovers; Theresa shows up to her first day of work and meets with a client who seems to share her feelings for the town; and Megan Fisher teaches Ben the truth about where he’s living.

Dzięki wskazówkom Petera, Ethanowi udaje się w końcu wydostać z Wayward Pines. Theresa rozpoczyna pracę w agencji nieruchomości i już pierwszego dnia musi przekonać przebywającego w szpitalu klienta do zamieszkania w miasteczku. Ben wraz z dwójką innych uczniów przechodzi w szkole tzw. orientację, podczas której dowiaduje się, że należy do „pierwszego pokolenia”. Ethan jest coraz bliższy poznania prawdy na temat tego, czym jest Wayward Pines.

5

http://uptobox.com/jdcanbla1x8o/Wayward.Pines.S01E05.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E04  – Jeden z naszych agentów odchodzi na emeryturę
Season 01, Episode 04 – “One of Our Senior Realtors Has Chosen to Retire”
After the Burkes’ run-in with Sheriff Pope, they head back into town to discover that Ethan has been named in a new leadership role in Wayward Pines. With his new role, Nurse Pam tells Ethan he must call a reckoning for Peter McCall, a “traitor” who painted graffiti on Main Street. Meanwhile, Ben goes to his first day of school at Wayward Pines Academy, where he gets private tutoring from teacher Megan Fisher and Theresa is offered a job as a realtor.

Po kolejnej konfrontacji z Popem, Ethan i Theresa, by przetrwać, postanawiają odgrywać szczęśliwą rodzinę i postępować zgodnie z regułami obowiązującymi w miasteczku. Ben rozpoczyna naukę w miejscowej szkole, a Ethan zostaje mianowany nowym szeryfem, co daje mu wgląd w akta mieszkańców. Jego pierwszym zadaniem jest wymierzenie kary agentowi nieruchomości, który dał mu nowy dom. Peter, który malował w miasteczku graffiti nawołujące do rewolucji, wyjaśnia Ethanowi, jak znalazł się w Wayward Pines.

4

http://uptobox.com/60q7lsrw40du/Wayward.Pines.S01E04.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E03  – Nasze miasto, nasze prawo
Season 01, Episode 03 – “Our Town Our Law”
Following Beverly’s “reckoning” in the town square, Ethan is shocked by Kate’s participation in the heinous act. Although determined to find his way out of Wayward Pines, Peter meets real estate agent Peter McCall, who gives him a new house. Meanwhile, Theresa and Ben head to Idaho to find Ethan, who has another run-in with Sheriff Pope.

Po kolejnej, nieudanej próbie ucieczki, Ethan dowiaduje się, jaką cenę płaci się w Wayward Pines za nieprzestrzeganie obowiązujących tu zasad. Pomimo wrogości mieszkańców oraz szeryfa Pope’a, który śledzi każdy jego krok, Burke się nie poddaje i naciska na Kate, by ta powiedziała mu prawdę. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy w miasteczku niespodziewanie pojawia się Theresa i Ben, którzy trafili tu również wskutek wypadku samochodowego.

3

http://uptobox.com/2888enyy7kq1/Wayward.Pines.S01E03.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E02  – Nie rozmawiaj o poprzednim życiu
Season 01, Episode 02 – “Do Not Discuss Your Life Before”
After finding Secret Service agent Bill Evans’ body in an abandoned house, Ethan continues to search for clues with the help of Beverly. Meanwhile, Theresa and Ben decide to go to Idaho to look for Ethan and Ethan finds out why residents of Wayward Pines always have to answer their phones.

Po tym, jak zostaje zatrzymany przez szeryfa Pope’a podczas próby wyjazdu z Wayward Pines, agent Burke dostaje nakaz pozostawania w hotelu. Nie powstrzymuje go to jednak od prowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci jego kolegi, Billa Evansa, którego ciało znaleziono w opuszczonej chacie w pobliskim lesie. Usiłuje również znaleźć sposób na wydostanie się z miasteczka, w czym pomaga mu barmanka Beverly. Tymczasem żona Ethana, Theresa, zaniepokojona niewyjaśnioną nieobecnością męża, postanawia odszukać go na własną rękę.

2

http://uptobox.com/oyobp53ndpfb/Wayward.Pines.S01E02.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]

yep Wayward Pines S01E01  – Gdy raj to dom
Season 1, Episode 1 – “Pilot”
Secret Service agent ETHAN BURKE (Academy Award nominee Matt Dillon, “Crash,” “City of Ghosts”) arrives in the bucolic town of Wayward Pines, ID, on a mission to find two Missing federal agents. But instead of answers, Ethan’s investigation only turns up more questions. Each step closer to the truth takes Ethan further from the life he knew, from the husband and father he was, until he must face the terrifying reality that he may never get out of Wayward Pines alive.

Agent tajnych służb Ethan Burke wyrusza do stanu Iowa z misją odnalezienia dwojga zaginionych agentów federalnych. Po tym, jak ulega wypadkowi, budzi się w pozornie idealnym miasteczku Wayward Pines. W prowadzonym przez niego śledztwie pojawia się coraz więcej niewiadomych, a każda z nich prowadzi go do zadania sobie najważniejszego pytania – co jest nie tak z Wayward Pines?

1

http://uptobox.com/v0cdywyh65zy/Wayward.Pines.S01E01.480p.HDTV[APO.WWX.PL].mkv

[collapse]