The X Files / Z archiwum X: Pokonać przyszłość (1998) / Lektor PL

The X Files / Z archiwum X: Pokonać przyszłość (1998)  

GATUNEK – Mystery, Sci-Fi, Thriller / LEKTOR.PL

OPiS FiLMU – Twórcy zrealizowali go tak by nastąpił po 5. sezonie oraz był jego kontynuacją, zrozumiałą jednocześnie dla osób nieznających wersji telewizyjnej.

15 tysięcy lat p.n.e., na ziemiach późniejszego północnego Teksasu, dwaj jaskiniowcy w poszukiwaniu zwierzyny trafiają do tajemniczej groty. Tam zostają zaatakowani przez tajemnicze monstrum. Gdy akcja przenosi się w czasy współczesne, dokładnie do tej samej groty trafia chłopiec bawiący się w pobliżu z rówieśnikami. On również staje się celem ataku niezidentyfikowanej istoty, a w jaskini giną ratownicy, którzy ruszyli chłopcu na pomoc. Kilka dni później agenci FBI Dana Scully (Gillian Anderson) i Fox Mulder (David Duchovny) mają zająć się znajdującą się w federalnym budynku w Dallas bombą. Mimo prób jej rozbrojenia, dochodzi do ogromnego wybuchu, a w ruinach ratownicy odnajdują niemożliwe do zidentyfikowania ciała chłopca oraz trzech mężczyzn. Szefowie FBI winę za wybuch zrzucają na dwójkę agentów. Do Muldera zgłasza się jednak dr Kurtzweil (Martin Landau), który przekonuje Foxa, że eksplozja została zaaranżowana przez służby specjalne, by zatrzeć ślady wypadku w Teksasie. Rząd wie, że na Ziemi żyją przedstawiciele obcej cywilizacji i chce za wszelką cenę ukryć ten fakt.

PLOT – With problems appearing between FBI agents Fox Mulder and Dana Scully, a dangerous conspiracy is starting to appear. A deadly virus, which appears to be of extraterrestrial origin has appeared, which could destroy all life on Earth. With the help of a paranoid doctor, Alvin Kurtzweil, Mulder and Scully must act fast in order to save everyone on the planet.