The Vatican Tapes / Taśmy Watykanu (2015)

The Vatican Tapes / Taśmy Watykanu (2015) 

GATUNEK – Horror, Thriller, PLSUBBED

OPiS FiLMU – Film odkrywa tajemnice Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów, które czarnymi zgłoskami zapisały się w kościelnych kronikach opętania.

27-letnia Angela Holme  w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z nieczystymi siłami, zwraca się o pomoc do władz Kościoła. Na prośbę kapłana, Watykan wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że wkrótce przyjdzie im się zmierzyć ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

PLOT – THE VATICAN TAPES follows the ultimate battle between good and evil- God versus Satan. Angela Holmes is ordinary 27-year- old until she begins to have a devastating effect on anyone close, causing serious injury and death. Holmes is examined and possession is suspected, but when the Vatican is called upon to exorcise the demon, the possession proves to be an ancient satanic force more powerful than ever imagined. It’s all up to Father Lozano (MICHAEL PEÑA) to wage war for more than just Angela’s soul, but for the world as we know it.